Land Rover Defender z… klocków Lego?

Klocki Lego to idealny prezent dla niemal każdego dziecka. Ale czy aby tylko dziecka? Postanowiłem to sprawdzić, przyznaję się mam 44 lata. Ale nigdy nie jest za późno spełnić jedno ze swoich marzeń. Szukałem odpowiedniego modelu i w końcu padło na … Land Rover Defender.

Land Rover Defender z… klocków Lego?
Foto: WebMediaStudio.pl
Land Rover Defender z… klocków Lego?
Land Rover Defender z… klocków Lego?A teraz trochę historii

Land Rover Defender zadebiutował w 2019 roku podczas wystawy w salonie samochodowym we Frankfurcie. Lego również zaprezentowało swój model z serii Technic, który z niesamowitą perfekcją odwzorowuje prawdziwy samochód. Został on zbudowany po konsultacjach z brytyjską marką.

Land Rover Defender to ikona wśród samochodów terenowych i nie ukrywam, że przebywając w Wielkiej Brytanii zawsze chciałem sobie kupić któryś z modeli. Od zawsze mi się podobał.  Lego to producent chyba najsłynniejszych klocków, którymi bawią się kolejne pokolenia dzieciaków. Czy tylko dzieciaków? Seria Technic to także ukłon w stronę dorosłych miłośników, którzy swoją pasję do klocków łączą z zamiłowaniem do motoryzacji.

Zestaw Lego z nowym Defenderem składa się z 2573 części, która przekłada się na jeszcze dokładniejsze odwzorowanie rzeczywistości. Auto wyposażono w najbardziej zaawansowaną technologicznie 4-biegową, sekwencyjną skrzynię biegów Lego Technic, jaką kiedykolwiek stworzono - z dwiema dźwigniami do przełączania wysokich i niskich biegów.

Pod maską pracuje sześciocylindrowy silnik rzędowy z ruchomymi tłokami, jest też oczywiście napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi, autentyczne nadwozie i felgi oraz przyczepne opony. Wszystko zaprojektowano by zabawa była na najwyższym poziomie.

Aby najdokładniej oddać wygląd i wyposażenie auta, twórcy zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Dlatego na pokładzie jest działająca wyciągarka, bagażnik dachowy ze schowkiem, kufer, drabina i maty trakcyjne. W kabinie znajduje się ruchoma kierownica, a w bagażniku umieszczono koło zapasowe.

LEGO Technic Land Rover Defender - co w opakowaniu

W olbrzymim pudle jakie do mnie zostało dostarczone znalazło się kilkanaście mniejszych opakowań (w każdym po kilka plastikowych worków z klockami), które ułożone obok siebie tworzą obraz całego Land Rovera Defender. W jednym z nich między innymi wyeksponowano pięć felg. W pudełku znajduje się pokaźnej wielkości instrukcja, z których dowiemy się jak złożyć model. Ta jakość materiałów i dbałość o wszelkie detale świadczą o tym, że mamy do czynienia z ekskluzywną zabawką. Zabawką, która warta jest swojej ceny.

Land Rover Defender z LEGO – budowanie etapami

Budowa Land Rovera Defender z Lego odbywa się etapami. Są to cztery etapy i każdy z worków jest ponumerowany od 1 do 4, co bardzo ułatwia zabawę. Przygodę zaczynamy od składania tylnej części podwozia wraz z zawieszeniem tylnych kół i bazą silnika. Mnie złożenie pierwszego modułu zajęło około półtorej godziny. Instrukcja każe otworzyć kolejne plastikowe worki z klockami i od podstaw zacząć składanie każdego z modułów. I tak klocek za klockiem i powstała "bestia"… Land Rovera Defender.

Land Rover Defender z Lego – wrażenia ze składania

Początkowo zdziwiło mnie, że na zestawie był podany wiek 11 lat, a dlaczego tak wysoki - zrozumiałem dopiero po złożeniu całego zestawu. Tutaj muszę nadmienić, że nigdy jeszcze nie składałem Lego Technic. Klocki Lego składają się z ponad 2573 elementów i złożyłem je w niespełna 9 godzin. Powodem tego była przede wszystkim duża liczba małych elementów dostępnych w zestawie. Składanie modelu silnika czy składanie tylnej osi sprawiło mi ogromną radość.

Jest to o tyle istotne, że instrukcja dołączona do zestawu jest tak zrobiona, że nie sposób złożyć coś odwrotnie. Podczas składania żaden z elementów nie odpadł, wręcz przeciwnie, wszystkie klocki pasowały do siebie jak ulał. Po złożeniu solidna bryła auta wypełniła mój stół. Gotowy model mierzy 42 cm długości, 22 cm wysokości i 20 cm szerokości. Ale od otwarcia opakowania do gotowego samochodu jest długa droga.

Złożony przeze mnie Land Rover świetnie wygląda na mojej półce, ale jak widać na zdjęciach, sprawdza się równieś dobrze w terenie. Jeździ, a jego amortyzatory pracują tak doskonale, że mimo mojego wieku chce się aż pobawiać nim. Przednią oś możemy skręcić zarówno za pomocą kierownicy jak i pokrętła na dachu. Bardzo fajne rozwiązanie i dobrze pomyślane. Moje wrazenia ze składania są jak najbardziej pozytywne. Złożenie modelu Land Rover Defender z Lego sprawiło mi ogromną frajdę, a czas poświęcony na składanie tak szybko minął, że został pewien niedosyt składania. Polecam każdemu dziecku jak i dorosłemu, by chociaż raz zobaczył jak to jest składać taki model z klocków Lego, bo warto.