Global InterGold nowa piramida finansowa. Przeczytaj to, by nie dać się okraść!

Marzymy o łatwym oraz szybkim zarabianiu pieniędzy, ta myśl towarzyszy nam od zalania wieków. Z erą powstania Internetu mnożą się też sposoby na zarobek czy łatwy? Zdarzają się wyjątki ale z reguły musimy poświęcić temu masę czasu albo sporo zainwestować pieniędzy, by coś nam się udało. Stąd też co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe pomysły na inwestycje. Warto jednak uważać na te sposoby, bo nie wszystkie są prawdziwe. Oto historia z życia naszego czytelnika…

LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Global InterGold nowa piramida finansowa. Przeczytaj to, by nie dać się okraść!
Foto: Pixabay.comTwórcy Global InterGold przekonują, że wystarczy wpłacić 1050 euro, aby otrzymać sztabki złota warte, aż 7 tys. euro. Czy to prawda? Postanowiłem sprawdzić to. Co dalej z moim złotem napiszę w dalszej części artykułu. Czy firma jest wiarygodna dla wielu osób nie ma to znaczenia, bo chętnych i naiwnych nie brakuje na tego typu piramidy. W przypadku straconych pieniędzy ciężko będzie szukać winnych, bo główna siedziba firmy zarejestrowana jest w Dubaju. Siedziba firmy na Europę teoretycznie mieści się w wirtualnym biurze w Londynie przy ulicy 33 Churchfield Road.

Global InterGold nazywany jest przez jego „klientów” sklepem online, który oferuje nam sztabki złota inwestycyjnego. Złoto te jest 24-karatowe o próbie 999,9, które zostało wyprodukowane od wiodących światowych producentów oraz od niedawna sami zaczęli produkować swoje sztabki.

Global InterGold – co się za tym kryje?

W Global InterGold możesz kupować oraz sprzedawać sztabki złota o gramaturze od 1-100 gramów – i możesz to właściwie robić z każdego zakątka świata. Muszę Ci jednak zwrócić uwagę na dość istotny punkt działania Global InterGold – jest to system sprzedaży oparty na klasycznym marketingu wielopoziomowym MLM i na marketingu matrycowym. Co to znaczy? Jeśli znajdziesz sklepowi online dwóch nowych klientów na sztabki złota, otrzymasz specjalne wynagrodzenie od Global InterGold. Jeśli oni również znajdą po dwie osoby to zostanie nam wypłacona połowa z tych 7 tys euro. Pomożemy teraz innym również zamknąć tabelę i dostajemy kolejne 3500 euro. Wynagrodzenie dostajemy w złocie a raczej w pdf na maila. Czy już coś Ci to przypomina ???? sławny Amber Gold! Ich klienci też dostawali złoto na papierze.

Inwestowanie w złoto w piramidzie Global InterGold

Muszę dodać, że za zakupione złoto można zapłacić natychmiast, ale liderzy przekonują, że możemy zarobić polecając sklep innym. W ten sposób właśnie budujemy piramidę. Płatność odroczona jest na  12 miesięcy. Wtym czasie możesz wziąć udział w polecaniu sklepu online ze złotem w ramach programu GoldSet. Liderzy Global InterGold deklarują, że oprócz możliwości zakupu złota osoba biorąca udział w piramidzie otrzymuje także gwarancję wykupu sztabek złota. Firma mówi w regulaminie że możemy odstąpić od zakupu w ciągu 14 dni. Brzmi to bardzo wiarygodnie, lecz nic bardziej mylnego.

Głównymi naganiaczami na Polskę są Elżbieta G. oraz Jacek M. to oni głównie tłumaczą mechanizm działania złotych zarobków. Chwaląc się ile to zarobili i pokazując sztabki złota. Mechanizm działa że najpierw od wpłaty żądanej sumy potrącane jest 50 euro, które idzie na "prowadzenie strony internetowej". Reszta pieniędzy czyli 1000 euro, idzie na złoto.

Złoto ze sklepu z opcją biznesową

Sklep internetowy, który sprzedaje sztabki złota – od 1 g do 100 g. Gram kosztuje w przeliczeniu na naszą walutę ok. 195 zł. Zaś 50 g firma wyceniła na ok. 8 tys. zł (na dzień dzisiejszy). Firma działa globalnie, od Europy aż po odległe Filipiny. Z tym, że na Filipinach została zablokowana ze względu na to iż oszukali mnóstwo Filipińczyków. Mnóstwo ludzi starciło swoje oszczędności. Po tej dość medialnej aferze na Filipinach zmienili swoją nazwę na Global InterGold.

Wróćmy do naszego kraju. Elżbieta G przekonywała mnie że nic nie stracę mam 14 dni a potem mam czas na to żeby kogoś znaleźć. I tu po roku wyszedł problem bo firma zmieniała stronę oraz nazwę. To też dość dziwne bo znów zmieniają nazwę. Obecnie nazywają się GIG OS. Ale po tych wszystkich zmianach loguję się do systemu i okazuje się że moje 1000 euro przepadło. Bo jak sama firma twierdziła nic nie robiłem. A Pani Elżbieta G powiedziała – trzeba było czytać regulamin. No niby ma rację, ale to ona go nam wszystkim tłumaczyła i mówiła, że nie ma powodów do bania się, że stracimy zainwestowane pieniądze.

Co na to policja lub inne organy? Składałem zeznania na policji na polecenie oficera prowadzącego CBŚP. Policjant przesłuchujący mnie stwierdził że to ciekawy przypadek. KNF i UOKiK mają związane ręce z kilku powodów.

Po pierwsze firma ma siedzibę poza granicami Polski. Po drugie sprzedający i namawiający do zakupu złota sami są klientami firmy.

Kogo w takim razie ścigać? UOKiK wydał ostrzeżenie m.in. przed Global InterGold. Zdaniem urzędu działalność firmy może nosić znamiona piramidy finansowej. Zapewne jednak znajdą się ludzie zaślepieni blaskiem taniego złota i skuszą się na udział w tym.

Nasza redakcja chce Was ostrzec przed inwestycją w sztabki złota inwestycyjnego. Artykuł ma na celu znalezienie ofiar którzy zainwestowali swój kapitał i nie wiedzą co dalej z tym zrobić. Prosimy o kontakt podamy namiary na oficera CBŚP. Dotarliśmy do prowadzonego śledztwa przez CBŚP w Krakowie przy ulicy Mogilskiej 109. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się kto prowadzi sprawę zapraszamy do kontaktu przekażemy namiary na odpowiednie służby. Nie dajmy się oszukiwać!

PS. Jakiś czas temu zostałem poinformowany o tym iż Elżbieta G została we wczesnych godzinach porannych zatrzymana i dowieziona do prokuratury w celu złożenia zeznań. Jednak nie mam tych informacji potwierdzonych przez inne źródła.

Prezes UOKiK prowadzi postępowania w związku z działalnością następujących podmiotów:

 1. FutureNet, FutureAdPro na Wyspach Marshalla – to portale oferujące w zamian za opłatę – nabywanie pakietów reklam. Zgodnie z informacjami na stronie spółki, musisz kupić pakiet i namówić inne osoby do udziału. W piśmie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z 13.02.2017 r. dostaliśmy sygnał o funkcjonowaniu systemu o nazwie FutureAdPro, który może wprowadzać konsumentów w błąd i stanowić nieuczciwą praktykę rynkową poprzez zakładanie i prowadzenie systemu promocyjnego typu piramida. 28.06.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę  o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu (sygn. PO 2 Ds. 63.2016).
 2. Netleaders, CL Singapore w Singapurze – firmy zachęcają do inwestycji, która ma polegać na zakupie licencji na wytwarzanie DasCoin. Obiecują szybkie zyski. Namawiają też osoby, które zainwestowały w DasCoin, aby zachęciły inne i dzięki temu mogłyby zarabiać. Kryptowaluta DasCoin nie istnieje, organizatorzy dopiero obiecują rozpoczęcie jej „wydobycia”. Tak naprawdę nie wiadomo, czym jest Das Coin, w związku z tym, konsumenci wpłacają pieniądze za coś, czego nie ma. 13.02.2017 r. KNF poinformowała UOKiK o tym, że DasCoin może wprowadzać konsumentów w błąd i stanowić nieuczciwą praktykę rynkową poprzez zakładanie i prowadzenie systemu promocyjnego typu piramida. 28.06.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie (sygn. PO 5 Ds. 33.2017).
 3. One Life Network z Belize – zachęca do kupowania „pakietów edukacyjnych” OneLife lub OneAcademy, obiecuje możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. Prezes UOKiK 31.10.2017 r. zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Warszawie o możliwości popełnienia przestępstwa.
 4. Mart Diamonds w Warszawie – spółka, która oferuje inwestycje w diamenty. Powiązana z Grupą Finansową Proventus Herman i Wspólnicy oraz Prevalue Cooperative Owners. 11.12.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie Prevalue i Mart Diamonds (sygn. PR 3 Ds. 1630.2016.VI).
 5. Grupa Finansowa Proventus Herman i Wspólnicy w Katowicach – proponuje konsumentom inwestycje w diamenty, prowadzą akcję pozyskiwania klientów dla innych podmiotów. 11.12.2017 r. Prezes UOKiK zawiadomił Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ o możliwości popełnienia przestępstwa.
 6. Prevalue Cooperative Owners Spółdzielnia Właścicieli Majątku w Warszawie – zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej, Spółdzielnia oferuje „Klubowe Bonusy Członkowskie – naliczane od obrotu klubowego wynikającego z pośrednictwa w oferowaniu rekomendowanych produktów i udziałów.” 11.12.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie Prevalue i Mart Diamonds (sygn. PR 3 Ds. 1630.2016.VI).
 7. Fundacja Berkeley w Łodzi – funkcjonuje na zasadzie tzw. „łańcuszka mailowego” – dostajesz prośbę o przekazanie datku dla tej fundacji i polecasz ją innym, a następnie zostajesz jej „podopiecznym”. Fundacja obiecuje wynagrodzenie, jeżeli namówisz inne osoby do wpłaty pieniędzy. Informacje o podejrzeniu, że działalność tej fundacji może naruszać interesy konsumentów lub stanowić nieuczciwą praktykę rynkową prezes UOKiK otrzymał m.in. od KNF 22.06.2017 r.
 8. Questra Holding Inc. na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Questra World Global S.L. w Hiszpanii, Atlantic Global Asset Management w Republice Zielonego Przylądka – oferuje zakup pakietów inwestycyjnych, obiecuje wysokie zyski i możliwość „zarabiania” na sprzedaży firm i namawianiu innych osób. Sygnały dotyczące działalności tych podmiotów prezes UOKiK otrzymał od KNF w pismach z 22.02.2017 r. i 11.05.2017 r., w których zwrócono uwagę, że mogą one być elementami jednego przedsięwzięcia, które nosi znamiona piramidy finansowej.
 9. Gold I Global Online Limited z siedzibą w Londynie – prowadzi działalność jako Global InterGold. Proponuje kupno złota inwestycyjnego, jednocześnie oferując korzyści za zachęcenie innych do przystąpienia do systemu lub jego promocję.
 10. Goldsaver – oferuje kupno złota inwestycyjnego za bardzo niewielkie wpłaty, jednocześnie zachęcając do jego przechowywania niskimi kosztami. 05.12.2016 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu (sygn. PO II Ds. 32.2017).
 11. Lyoness – oferuje korzyści materialne, które są uzależnione od wprowadzania innych osób do programu. Wcześniej uczestnik wpłaca zaliczki na zakup bonów lub kart podarunkowych bądź dokonuje zakupów u partnerów handlowych.
 12. UOKiK przygląda się też działaniom osób, które promują m.in. w internecie i mediach społecznościowych piramidy finansowe, a także inwestycje w kryptowaluty, pakiety reklamowe lub inne „inwestycje” alternatywne.

Postępowania prowadzone przez organy ścigania oraz prezesa UOKiK mogą zakończyć się zarzutami karnymi lub wydaniem decyzji dotyczących naruszenia zbiorowych interesów konsumentów w szczególności w razie podejrzenia stosowania zakazanego przez polskie prawo systemu promocyjnego typu piramida.