Amber Gold bis? Global InterGold „GiG” nowa piramida!

Twórcy Global InterGold przekonują, że wystarczy wpłacić 1050 euro, aby otrzymać sztabki złota warte 7 tys. euro. Czy to prawda? Sprawdziliśmy… co dalej z naszym złotem napiszemy w dalszej części artykułu. Niestety dla wielu osób nie ma to znaczenia, bo chętnych i naiwnych nie brakuje. W przypadku straconych pieniędzy ciężko będzie szukać winnych, bo główna siedziba firmy zarejestrowana jest w Dubaju. Siedziba firmy na Europę teoretycznie jest w Londynie przy ulicy 33 Churchfield Road.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze Sklep z suplementami diety
Amber Gold bis? Global InterGold „GiG” nowa piramida!
Foto: Pixabay.comGłówni naganiacze na Polskę to Elżbieta G. oraz Jacek M. tłumaczą mechanizm działania złotych zarobków. Najpierw od wpłaty żądanej sumy potrącane jest 50 euro, które idzie na "prowadzenie strony internetowej". Reszta pieniędzy czyli 1000 euro, idzie na złoto.

Złoto ze sklepu z opcją biznesową

Sklep internetowy, który sprzedaje sztabki złota – od 1 g do 100 g. Gram kosztuje w przeliczeniu na naszą walutę ok. 195 zł. Zaś 50 g firma wyceniła na ok. 8 tys. zł (na dzień dzisiejszy). Firma działa globalnie, od Europy aż po odległe Filipiny. Z tym, że Na Filipinach została zablokowana ze względu na to iż oszukali mnóstwo Filipińczyków.

Na sprzedawaniu złota się jednak nie kończy. Dla tych, którzy chcą przy okazji zarobić jest tzw. „opcja biznesowa”. Otóż możemy kupić złoto o wartości 7 tys. euro, płacąc za nie jedynie 1050 euro. Kto by się nie skusił? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Aby „zarobić na sztabkach złota” musimy wartość brakującego złota odrobić przyprowadzając dwóch kolejnych klientów, a wtedy firma dopłaci nam do naszego zamówienia. Część kwoty to nagroda za reklamę sklepu, jego produktów i usług.

Sklep, który oszukuje sprzedajac sztabki złota na papierze...

Tak nas namówiła Elżbieta G. wraz z Jackiem M. :

„Wystarczy dokonać wpłaty 1050 euro i zarekomendować minimum dwóch klientów, żeby otrzymać bonus w złocie lub odsprzedać złoto do sklepu i otrzymać za nie euro. Nasza firma płaci za polecenia. Mogę pokazać na video, że złoto dowiezione zostaje firmą kurierską DPD na Wasz adres, a euro wpłacone na Wasze konto. Firma nieprzerwanie działa od 2010 r. i posiada ponad 2,5 mln klientów na całym świecie, w tym w Polsce”

Co na to policja lub inne organy? To ciekawy przypadek, bo KNF i UOKiK mają związane ręce. Z kilku powodów. Po pierwsze firma ma siedzibę poza granicami Polski. Po drugie sprzedający i namawiający do zakupu złota sami są klientami firmy.

Kogo w takim razie ścigać? UOKiK wydał ostrzeżenie m.in. przed Global InterGold. Zdaniem urzędu działalność firmy może nosić znamiona piramidy finansowej. Zapewne jednak znajdą się ludzie zaślepieni blaskiem taniego złota.

Nasza redakcja chce Was ostrzec przed inwestycją w sztabki złota inwestycyjnego. Artykuł ma na celu znalezienie ofiar którzy zainwestowali i nie wiedzą co dalej z tym zrobić. Prosimy o kontakt podamy namiary na oficera CBŚP. Dotarliśmy do prowadzonego śledztwa przez CBŚP w Krakowie przy ulicy Mogilskiej 109. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się kto prowadzi sprawę zapraszamy do kontaktu przekażemy namiary na odpowiednie służby. Nie dajmy się oszukiwać!

Prezes UOKiK prowadzi postępowania w związku z działalnością następujących podmiotów:

 1. FutureNet, FutureAdPro na Wyspach Marshalla – to portale oferujące w zamian za opłatę – nabywanie pakietów reklam. Zgodnie z informacjami na stronie spółki, musisz kupić pakiet i namówić inne osoby do udziału. W piśmie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z 13.02.2017 r. dostaliśmy sygnał o funkcjonowaniu systemu o nazwie FutureAdPro, który może wprowadzać konsumentów w błąd i stanowić nieuczciwą praktykę rynkową poprzez zakładanie i prowadzenie systemu promocyjnego typu piramida. 28.06.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił  prokuraturę  o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu (sygn. PO 2 Ds. 63.2016).
 2. Netleaders, CL Singapore w Singapurze – firmy zachęcają do inwestycji, która ma polegać na zakupie licencji na wytwarzanie DasCoin. Obiecują szybkie zyski. Namawiają też osoby, które zainwestowały w DasCoin, aby zachęciły inne i dzięki temu mogłyby zarabiać. Kryptowaluta DasCoin nie istnieje, organizatorzy dopiero obiecują rozpoczęcie jej „wydobycia”. Tak naprawdę nie wiadomo, czym jest Das Coin, w związku z tym, konsumenci wpłacają pieniądze za coś, czego nie ma. 13.02.2017 r. KNF poinformowała UOKiK o tym, że DasCoin może wprowadzać konsumentów w błąd i stanowić nieuczciwą praktykę rynkową poprzez zakładanie i prowadzenie systemu promocyjnego typu piramida. 28.06.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie (sygn. PO 5 Ds. 33.2017).
 3. One Life Network z Belize – zachęca do kupowania „pakietów edukacyjnych” OneLife lub OneAcademy, obiecuje możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. Prezes UOKiK 31.10.2017 r. zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Warszawie o możliwości popełnienia przestępstwa.
 4. Mart Diamonds w Warszawie – spółka, która oferuje inwestycje w diamenty. Powiązana z Grupą Finansową Proventus Herman i Wspólnicy oraz Prevalue Cooperative Owners. 11.12.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie Prevalue i Mart Diamonds (sygn. PR 3 Ds. 1630.2016.VI).
 5. Grupa Finansowa Proventus Herman i Wspólnicy w Katowicach – proponuje konsumentom inwestycje w diamenty, prowadzą akcję pozyskiwania klientów dla innych podmiotów. 11.12.2017 r. Prezes UOKiK zawiadomił Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ  o możliwości popełnienia przestępstwa.
 6. Prevalue Cooperative Owners Spółdzielnia Właścicieli Majątku w Warszawie – zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej, Spółdzielnia oferuje „Klubowe Bonusy Członkowskie – naliczane od obrotu klubowego wynikającego z pośrednictwa w oferowaniu rekomendowanych produktów i udziałów.” 11.12.2017 r. prezes UOKiK zawiadomił Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście Północ o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie Prevalue i Mart Diamonds (sygn. PR 3 Ds. 1630.2016.VI).
 7. Fundacja Berkeley w Łodzi – funkcjonuje na zasadzie tzw. „łańcuszka mailowego” – dostajesz prośbę o przekazanie datku dla tej fundacji i polecasz ją innym, a następnie zostajesz jej „podopiecznym”. Fundacja obiecuje wynagrodzenie, jeżeli namówisz inne osoby do wpłaty pieniędzy. Informacje o podejrzeniu, że działalność tej fundacji może naruszać interesy konsumentów lub stanowić nieuczciwą praktykę rynkową prezes UOKiK otrzymał m.in. od KNF 22.06.2017 r.
 8. Questra Holding Inc. na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Questra World Global S.L. w Hiszpanii, Atlantic Global Asset Management w Republice Zielonego Przylądka – oferuje zakup pakietów inwestycyjnych, obiecuje wysokie zyski i możliwość „zarabiania” na sprzedaży firm i namawianiu innych osób. Sygnały dotyczące działalności tych podmiotów prezes UOKiK otrzymał od KNF w pismach z 22.02.2017 r. i 11.05.2017 r., w których zwrócono uwagę, że mogą one być elementami jednego przedsięwzięcia, które nosi znamiona piramidy finansowej.
 9. Gold I Global Online Limited z siedzibą w Londynie – prowadzi działalność jako Global InterGold. Proponuje kupno złota inwestycyjnego, jednocześnie oferując korzyści za zachęcenie innych do przystąpienia do systemu lub jego promocję.
 10. Goldsaver – oferuje kupno złota inwestycyjnego za bardzo niewielkie wpłaty, jednocześnie zachęcając do jego przechowywania niskimi kosztami. 05.12.2016 r. prezes UOKiK zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu (sygn. PO II Ds. 32.2017).
 11. Lyoness – oferuje korzyści materialne, które są uzależnione od wprowadzania innych osób do programu. Wcześniej uczestnik wpłaca zaliczki na zakup bonów lub kart podarunkowych bądź dokonuje zakupów u partnerów handlowych.
 12. UOKiK przygląda się też działaniom osób, które promują m.in. w internecie i mediach społecznościowych piramidy finansowe, a także inwestycje w kryptowaluty, pakiety reklamowe lub inne „inwestycje” alternatywne.

Postępowania prowadzone przez organy ścigania oraz prezesa UOKiK mogą zakończyć się zarzutami karnymi lub wydaniem decyzji dotyczących naruszenia zbiorowych interesów konsumentów w szczególności w razie podejrzenia stosowania zakazanego przez polskie prawo systemu promocyjnego typu piramida.